Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Opracowanie i skonstruowanie przez jednostkę naukową innowacyjnego, gotowego do wdrożenia urządzenia do laminowania szkła dla EPO Paweł Urbański szansą na rozwój firmy

Beneficjent

EPO Paweł Urbański

Wartość projektu

492 000,00 PLN

Wartość dofinansowania

320 000,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

Firma EPO od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą i serwisem maszyn szklarskich. W ramach realizacji zadania przedsiębiorstwo zleciło jednostce naukowej skonstruowanie innowacyjnego urządzenia do laminowania szkła. Zakres projektu obejmował opracowanie założeń konstrukcyjnych, parametrów technicznych i dokumentacji szkicowej do wykonania urządzenia o roboczym symbolu: GLD-2016-MU.

Po opracowaniu dokumentacji technicznej zbudowany został prototyp urządzenia i przeprowadzono niezbędne testy. Model GLD-2016-MU łączy w sobie dwie technologie laminowania szkła: dwuszybową i jednoszybową. Kompaktowa, lekka, podwójnie uchylna konstrukcja daje duży komfort pracy. W maszynie można laminować szkło jednocześnie na dwóch platformach, co znacznie zwiększa wydajność. Łatwy w obsłudze panel sterowania oraz pełna automatyka pozwoliły na maksymalne zminimalizowanie pomyłek operatorów.

W wyniku realizacji projektu powstał prototyp innowacyjnego urządzenia wraz z dokumentacją techniczną, wynikami badań i atestami umożliwiającymi rozpoczęcie produkcji seryjnej. Laminowane szkło jest coraz popularniejsze i znajduje szerokie zastosowanie dekoracyjne oraz wykończeniowe. Do ozdobnej laminacji szkła można wykorzystywać wysokiej jakości wydruki a także materiały naturalne. Produkt oferowany przez firmę EPO to nowy standard wśród tego typu urządzeń.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie i skonstruowanie przez jednostkę naukową innowacyjnego, gotowego do wdrożenia urządzenia do laminowania szkła dla EPO Paweł Urbański szansą na rozwój firmy
  • Nazwa beneficjenta: EPO Paweł Urbański
  • Wartość projektu: 492 000,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 320 000,00 zł