Pomiń nawigację

Na start

Revas – Business Simulation Games

Beneficjent

REVAS SP. Z O.O.

Wartość projektu

1 018 105,54 PLN

Wartość dofinansowania

799 584,80 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Opis projektu

Zespół Revas tworzą młodzi fascynaci, którzy pragną zmienić sposób nauczania biznesu, przedsiębiorczości oraz innych przedmiotów natury ekonomicznej - nie teoretycznie, ale praktycznie; nie nudnie, ale w formie gier.

Przygotowali więc dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych nowoczesne pomoce dydaktyczne do uczenia przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem wraz z pakietem narzędzi wspomagających (m.in. szkolenia certyfikujące trenerów, filmy instruktażowe). Branżowe Symulacje Biznesowe (Business Simulation Games) przeznaczone dla placówek edukacyjnych umożliwiają prowadzenie lekcji w sposób praktyczny i ciekawy.

W ramach symulacji uczestnicy uczą się prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. Podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem- m.in. tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę, ustalają ceny.

Nauczyciele i wykładowcy mogą wybrać na swoje zajęcia symulację w 1 z 15 dostępnych branż, m.in. Biuro podróży, Warsztat samochodowy, Biuro rachunkowe, Firma transportowa czy Klinika weterynaryjna. Młodzież na co dzień chętnie gra w ekonomiczne gry komputerowe, np. seria Tycoon czy Factorio. Business Simulation Games to dla nich kolejne gry, wciągające a zarazem przygotowujące do wejścia w świat biznesu. Z tego innowacyjnego projektu mogą korzystać nie tylko uczniowie i studenci, ale również osoby pragnące założyć i dobrze poprowadzić własny biznes. Pomaga on również zmniejszyć odsetek upadających młodych firm na rynku polskim. Revas Sp. z o.o. działa już nie tylko na rynku polskim, ale zdobywa kolejne kraje europejskie – Danię, Francję, Niemcy – a dodatkowo jest obecny w dalszych zakątkach świata jak np. Republika Południowej Afryki.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej
  • Nazwa projektu: Revas – Business Simulation Games
  • Nazwa beneficjenta: REVAS SP. Z O.O.
  • Wartość projektu: 1 018 105,54 zł
  • Wartość dofinansowania: 799 584,80 zł