Pomiń nawigację

Na start

Platforma Startowa: Connect

Beneficjent

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

Wartość projektu

0,00 PLN

Wartość dofinansowania

0,00 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Platformy Startowe

Opis projektu

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny realizował program inkubacyjny skierowany do młodych innowatorów, którzy nie ukończyli 35 lat. Idea była prosta: wyciągnąć z szuflad ciekawe pomysły i pokazać je światu. 

Do udziału w platformie zgłosiło się 752 młodych przedsiębiorców. Spośród nich grono ekspertów wybrało 80 unikatowych pomysłów z najlepszymi rokowaniami na komercyjny sukces. Ich pomysłodawcy mogli liczyć na konkretne wsparcie. Wzięli udział w szeregu warsztatów, w tym: z wystąpień publicznych, UX, brandingu, marketingu, sprzedaży oraz wystąpień publicznych oraz negocjacji. Mogli także zamówić usługi specjalistyczne i badania odpowiadające na konkretne problemy danego projektu. Młode firmy miały zapewnioną obsługę prawną i księgową oraz wsparcie marketingowe. Nie bez znaczenia było także środowisko, w którym pracowali uczestnicy. Każdy z nich mógł korzystać z powierzchni na terenie LPNT lub u Partnerów Projektu, a dzięki temu mieć stały kontakt z innymi innowatorami. Do projektu zaproszono dwunastu mentorów - przedsiębiorców, aniołów biznesu, ekonomistów. To oni pomagali młodym twórcom w pierwszych krokach na ścieżce komercjalizacji.

Po zakończeniu etapu akceleracji 74 przedsiębiorców otrzymało pozytywne rekomendacje co do modelu biznesowego oraz szans na komercjalizację swoich pomysłów. Kilkadziesiąt firm starało się o dodatkowe dofinansowanie na dalszy rozwój, w ramach działania 1.1.2 Polska Wschodnia.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.1.1 Platformy startowe
  • Nazwa projektu: Platforma Startowa: Connect
  • Nazwa beneficjenta: Lubelski Park Naukowo-Technologiczny
  • Wartość projektu:
  • Wartość dofinansowania: