Pomiń nawigację

Na start

Plantalux – profesjonalne oprawy LED COB do doświetlania roślin wraz z aplikacją sterującą

Beneficjent

PLANTALUX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWEDZIALNOŚCIĄ

Wartość projektu

1 107 480,00 PLN

Wartość dofinansowania

793 560,00 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Opis projektu

W ramach projektu wdrożono wyniki prac i wprowadzono na rynek oprawy oświetleniowe, przeznaczone do doświetlania roślin (warzyw, owoców, kwiatów). Opracowana metoda doświetlania rozwijana była w ramach projektu Platformy Startowe w Polsce Wschodniej. 

Podstawą systemu jest energooszczędna dioda LED COB (tzw. dioda wielozłączowa), która opiera się na wyselekcjonowanym spektrum światła niezbędnym dla prawidłowego przebiegu fotosyntezy. Emitowane światło jest w pełni bezpieczne dla roślin. Lampa jest ściśle powiązana z aplikacją sterującą oraz szeregiem czujników zewnętrznych, analizujących wilgotność, temperaturę, nasłonecznienie, poziom dwutlenku węgla. System pozwala na sprawne planowanie oraz zarządzanie produkcją szklarniową, jednocześnie ograniczając zużycie energii elektrycznej.

Rozwiązanie daje możliwość dostosowania światła do konkretnej rośliny oraz konkretnej fazy jej wzrostu. Pozwala to na stworzenie optymalnego klimatu dla upraw, większą kontrolę w kwestii czasu wzrostu, planowania zbiorów oraz automatyzacji procesu, przy jednoczesnej minimalizacji zużycia energii elektrycznej i nakładów pracy ludzkiej.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa projektu: 1.1.2 Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej
  • Tytuł projektu: Plantalux – profesjonalne oprawy LED COB do doświetlania roślin wraz z aplikacją sterującą
  • Nazwa Beneficjenta: PLANTALUX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWEDZIALNOŚCIĄ
  • Wartość projektu: 1 107 480,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 793 560,00 zł