Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie wyników prac B+R w celu rozpoczęcia produkcji nowej generacji drzwi pasywnych

Beneficjent

Wikęd Sp.z o.o., Sp.k.

Wartość projektu

11 498 200,00 PLN

Wartość dofinansowania

5 000 000,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Badania na rynek

Opis projektu

Projekt zakładał rozwój firmy poprzez inwestycję w uruchomienie produkcji innowacyjnych, energooszczędnych drzwi zewnętrznych nowej generacji, spełniających standardy budownictwa pasywnego. Przewidziane do zastosowania w nowych produktach rozwiązania konstrukcyjne są wynikiem przeprowadzonych własnych prac badawczo-rozwojowych, a ich innowacyjność ma podłoże w wynikach prac B+R i zgłoszonym do opatentowania wynalazku dotyczącym sposobu wytwarzania skrzydła drzwiowego o zwiększonych parametrach termicznych.

Firma „Wikęd” założona została w 2002 roku, jest renomowanym i uznanym producentem stolarki okiennej i drzwiowej oraz stolarki aluminiowej. W przeciągu ostatnich kilku lat podwoiła zatrudnienie, powiększyła powierzchnie produkcyjne, a także udoskonaliła park maszynowy w urządzenie najnowszej generacji, co sprawiło, że jest jedną z dynamiczniej rozwijających się firm w regionie.

Celem projektu było wdrożenie wyników prac B+R i rozpoczęcie produkcji nowych zewnętrznych drzwi energooszczędnych wg. autorskiej koncepcji Spółki „Wikęd”, spełniających standardy budownictwa pasywnego oraz oferujących niedostępne dotąd w danym segmencie cenowym rozwiązania konstrukcyjne oraz opcje wyposażenia.

W efekcie inwestycji nastąpiło uruchomienie produkcji zewnętrznych drzwi pasywnych Termo Presige o nowych rozwiązaniach konstrukcyjno-projektowo-technologicznych. Projekt jest uzupełnieniem wiodącej działalności przedsiębiorstwa. Inwestycja wpisała się w profil działalności firmy i pozwoliła udoskonalić obecną ofertę drzwi stalowych w kierunku potrzeb zyskującego na popularności oraz perspektywicznego budownictwa pasywnego.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 3.2.1.Badania na rynek
  • Nazwa projektu: Wdrożenie wyników prac B+R w celu rozpoczęcia produkcji nowej generacji drzwi pasywnych
  • Nazwa Beneficjenta: Wikęd Sp.z o.o., Sp.k.
  • Wartość projektu: 11 498 200,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 5 000 000 zł