Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

 Modułowy system analizy obrazu i identyfikacji produktów

Beneficjent

MARKETLAB SP. Z.O.O

Wartość projektu

420 045,00 PLN

Wartość dofinansowania

273 200,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

W ramach realizacji projektu pn.”Modułowy system analizy obrazu i identyfikacji produktów”  zespół specjalistów twórczo połączył telekomunikację, informatykę, Internet rzeczy oraz uczenie maszynowe i zaproponował inteligentne rozwiązanie wspierające kontrolę dostępności produktów. Zakres projektu obejmował prace programistyczne, ekspertyzy w zakresie optymalizacji systemu oraz testowanie platformy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

SmartEye pełni funkcję nowoczesnego audytora handlowego. Jednak działa sprawniej i szybciej, a to przekłada się na realne korzyści dla właścicieli. Na terenie sklepu rozmieszczona jest sieć kamer, które regularnie wykonują zdjęcia półek sklepowych. Następnie są one analizowane, a jeśli stan zatowarowania nie zgadza się z założeniami zostaje wysłany komunikat do administratora. 

System jest w pełni autonomiczny. Zastosowano algorytmy samouczące się, które w różnorodnych zdjęciach rozpoznają prawidłowości i wyłapują odchylenia od normy. Kiedy na półce zaczyna brakować jakiegoś towaru, system automatycznie wysyła powiadomienie. Dodatkową zaletą jest regularna analiza wyników sprzedażowych. Proponowane przez MarketLab rozwiązanie z powodzeniem działa już w kilku znanych sieciach handlowych w Polsce, a firma pracuje nad pozyskaniem kolejnych klientów.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Modułowy system analizy obrazu i identyfikacji produktów
  • Nazwa beneficjenta: MARKETLAB SP. Z.O.O
  • Wartość projektu: 420 045,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 273 200,00 zł