Pomiń nawigację

Na start

Elektroniczne żaluzje – inteligentne okno. Szyba, żaluzja, ekran. Trzy funkcje w jednym.

Beneficjent

DIGI GLASS FACTORY Sp. z o.o.; PNT „AEROPOLIS”

Wartość projektu

0,00 PLN

Wartość dofinansowania

0,00 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Opis projektu

Firma przeszła inkubację w projekcie „Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub” i skorzystała ze wsparcia oferowanego przez Inkubator Technologiczny. Dofinansowanie projektu pozwoliło spółce na zakup maszyn oraz testowanie prototypu inteligentnej szyby z wbudowanymi żaluzjami. 

Produkt opiera się na innowacyjnej technologii szklenia z sekwencjami o różnym stopniu przepuszczalności promieniowania słonecznego. Rozwiązanie pozwala na zaciemnienie okna w całości lub tylko w niektórych jego obszarach. To użytkownik sam decyduje o stopniu przepuszczalności promieni słonecznych. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu bocznego lub aplikacji mobilnej.

Produkowana przez DigiGlassFactory szyba charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem zatrzymywania promieniowania cieplnego IR (do 98%), co pozwala na znaczne zaoszczędzenie użycia klimatyzatorów w gorące dni, a zimą, z uwagi na zredukowanie strat ciepła, na obniżenie kosztów ogrzewania. Sam produkt charakteryzuje się minimalnym zużyciem energii. Jest to innowacyjne rozwiązanie nie tylko w skali kraju, ale i świata.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.1.2 Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej
  • Tytuł projektu: Elektroniczne żaluzje – inteligentne okno. Szyba, żaluzja, ekran. Trzy funkcje w jednym.
  • Nazwa Beneficjenta: DIGI GLASS FACTORY Sp. z o.o.; PNT „AEROPOLIS”