Pomiń nawigację

Wykonanie projektu i wdrożenie do produkcji specjalistycznej przyczepy do przewozu psów z innowacyjnym aneksem sypialnym

Beneficjent

METBOX KURPAS SPÓŁKA JAWNA

Wartość projektu

969 855,00 PLN

Wartość dofinansowania

470 225,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Design dla przedsiębiorców

Opis projektu

METBOX KURPAS SP. J. specjalizuje się m.in. w produkcji specjalistycznych przyczep do przewozu psów. Do wytwarzania tych unikatowych wyrobów firma wykorzystuje wysokiej klasy nowoczesną technologię. Przedmiotem projektu było zaprojektowanie i wdrożenie na rynek przyczepy do przewozu psów, wyposażonej w unikalny, zintegrowany aneks sypialny dla opiekuna, trenera lub przewodnika psów.

W ramach przedsięwzięcia Beneficjent skorzystał z usług doradczych zewnętrznej firmy TENKA, odpowiedzialnej w projekcie za przeprowadzenie audytu, przygotowanie strategii działań niezbędnych do opracowania nowego projektu wzorniczego, stworzenie koncepcji i wykonanie projektu przyczepy wraz z kompletną dokumentacją techniczną. Końcowym etapem prac było wykonanie i przetestowanie jeżdżącego, w pełni funkcjonalnego prototypu produktu.

W wyniku ww. działań Beneficjent wdrożył na rynek przyczepę do przewozu psów o zupełnie nowej funkcjonalności. Produkt jest innowacją nie tylko w ramach oferty Beneficjenta, ale również na całym rynku specjalistycznych przyczep do przewozu psów. Przyczepa, zaprojektowana przez Michała Latko, powstała z myślą o osobach spędzających wiele czasu na treningach i zawodach. Grupą docelową produktu są np. trenerzy, ratownicy i funkcjonariusze służb.

Wdrożenie nowej przyczepy do produkcji wymagało od Beneficjenta zastosowania w procesie produkcyjnym specjalistycznych urządzeń pozwalających na precyzyjne wykonanie jej elementów, z zachowaniem gwarancji najwyższej jakości produktu finalnego. A ponieważ przedsiębiorstwo nie posiadało takich urządzeń w swoich zasobach, zakres niniejszego projektu objął także ich zakup. Dzięki dotacji udało się w pełni zrealizować cel projektu. Tym samym istotnie wzrosła konkurencyjność firmy METBOX, nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa działania: 2.3.5 Design dla przedsiębiorców
  • Nazwa projektu: Wykonanie projektu i wdrożenie do produkcji specjalistycznej przyczepy do przewozu psów z innowacyjnym aneksem sypialnym
  • Nazwa beneficjenta: METBOX KURPAS SPÓŁKA JAWNA
  • Wartość projektu: 969 855,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 470 225,00 zł