Pomiń nawigację

Na start

Wdrożenie modelu biznesowego oraz wprowadzenie innowacyjnej platformy PLOT ON SPOT na rynek krajowy i zagraniczny

Beneficjent

Literacka Sp. z o.o.

Wartość projektu

1 060 522,50 PLN

Wartość dofinansowania

776 177,50 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Opis projektu

PlotOnSpot to interaktywna literacko-filmowa mapa świata. Zrodziła się z pasji do podróży i literatury założycielek spółki Literacka, czyli Małgorzaty Sieniewicz i Urszuli Witkowskiej. Pomysł dojrzewał w ramach programu inkubacji „Hub of Talents” realizowanym przez Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.

Realizacja projektu polegała na opracowaniu innowacyjnej platformy umożliwiającej osadzanie treści fikcyjnych w przestrzeni świata rzeczywistego. Tworzenie i ocenianie plotów, czyli kulturalnych plotek, dodawanie mediów, konstruowanie kulturalnych szlaków, tworzenie swoich list ulubionych powiązań to funkcje, które już są dostępne na portalu. Zespół wciąż pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności oraz nad aplikacją mobilną, bez której wiele osób nie wyobraża sobie dzisiejszych podróży.

Narzędzie dedykowane jest przede wszystkim tym, którzy chcą zejść z utartych szlaków i wczuć się w klimat miejsca, do którego jadą, wybierając za przewodników ulubionych bohaterów literackich czy filmowych. Jednak - jak przekonują autorki projektu - na portalu odnajdą się także Ci, którzy sami nie mogą podróżować. PlotOnSpot może im pomóc w “podróży palcem po mapie”, w nowoczesnym wydaniu.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej
  • Nazwa projektu: Wdrożenie modelu biznesowego oraz wprowadzenie innowacyjnej platformy PLOT ON SPOT na rynek krajowy i zagraniczny
  • Nazwa beneficjenta: Literacka Sp. z o.o.
  • Wartość projektu: 1 060 522,50 zł
  • Wartość dofinansowania:776 177,50 zł