Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie innowacji na skalę światową w zakresie wielkoseryjnej produkcji części dla branży automotive

Beneficjent

MM SYSTEMY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Wartość projektu

11 800 000,00 PLN

Wartość dofinansowania

4 720 000,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Badania na rynek - konkurs ogólny

Opis projektu

Firma MM Systemy Sp. z o.o. mieści się w Kątach Opolskich i należy do grupy H. Muhr GmbH & Co. KG Zentralverwaltung z siedzibą w niemieckim Wenden. Przedsiębiorstwo powstało w celu rozszerzenia działań grupy w Europie Wschodniej i zajmuje się projektowaniem oraz produkcją komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego (takich jak np. wsporniki, części aluminiowe osi i karoserii oraz elementy deski rozdzielczej i siedzeń).

Zrealizowany przez firmę projekt polegał na wdrożeniu wyników własnych prac badawczo-rozwojowych. Zespół specjalistów spod Opola opracował innowacyjną metodę tłoczenia części metalowych i aluminiowych, która minimalizuje wady powstałe podczas produkcji, takie jak np. zarysowania elementów. Opracowane rozwiązanie zostało objęte ochroną patentową. Do realizacji projektu niezbędny był zakup nowoczesnej linii do tłoczenia, pozwalającej na wielkoseryjną produkcję wyrobów wysokiej jakości.

Inwestycja umożliwiła produkcję znacząco ulepszonych głęboko tłoczonych detali i skomplikowanych konstrukcji dla przemysłu motoryzacyjnego. Grupą odbiorców są przodujący w branży motoryzacyjnej producenci. Realizacja niniejszego projektu była odpowiedzią na potrzeby branży, która szukała rozwiązań pozwalających na utrzymanie wysokiej jakości części przy równoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów wytrzymałościowych.

Zastosowanie opracowanej przez MM Systemy Sp. z o.o. innowacyjnej technologii pozwoliło przygotować produkt znacząco lżejszy o pełnych parametrach technicznych. Co więcej – technologia ta gwarantuje zużycie mniejszej ilości materiałów, a także ogranicza ilość zachodzących w produkcji procesów. Wdrożenie opracowanych rozwiązań do masowej produkcji pozytywnie wpłynęło na rozwój firmy MM Systemy. Tym samym umocniło jej pozycję w branży automotive.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 3.2.1. Badania na rynek
  • Nazwa projektu: Wdrożenie innowacji na skalę światową w zakresie wielkoseryjnej produkcji części dla branży automotive
  • Nazwa beneficjenta: MM SYSTEMY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  • Wartość projektu: 11 800 000,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 4 720 000,00 zł