Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie do produkcji w firmie „STANPAUL” wzoru przemysłowego, linii umywalek z materiałów typu solid surface, z funkcjami dla osób niepełnosprawnych

Beneficjent

Stanisław Firszt "STANPAUL"

Wartość projektu

1 075 143,00 PLN

Wartość dofinansowania

400 000,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

Firma STANPAUL specjalizuje się w produkcji blatów kuchennych i łazienkowych oraz umywalek wielostanowiskowych i zlewozmywaków. Oferta Beneficjenta obejmuje również lady barowe i recepcyjne, misy umywalkowe, odpływy liniowe, korki umywalkowe oraz oryginalne oświetlenie.

Celem niniejszej inwestycji było wdrożenie do produkcji innowacyjnego projektu wzorniczego. Projekt dotyczył linii wzorniczej umywalek wykonanych z materiałów typu solid surface. Produkt zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Koncepcję linii opracowano w ramach I etapu dofinansowania. Stworzył ją zespół projektantów z Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Założenia innowacji oparto o takie wskaźniki jak bezpieczeństwo i ergonomię użytkowania, jakość materiałową i brak szkodliwego oddziaływania na zdrowie. Wytyczne projektu uwzględniły również wspomnianą wyżej możliwość wykorzystania umywalek przez użytkowników z niepełnosprawnością ruchową, a także przez osoby niedowidzące. Ponadto linia powstała zgodnie ze światowymi trendami w projektowaniu.

Wzór linii jest przedmiotem autorskich praw majątkowych Pana Stanisława Firszta, właściciela firmy STANPAUL. Firma posiada również prawo do posługiwania się logotypem ASP we wszelkich działaniach dotyczących linii wzorniczej, w szczególności przy umieszczaniu go na umywalkach.

Wdrożenie do produkcji linii wzorniczej umywalek wykonanych z materiałów typu solid surface wymagało od Beneficjenta skonfigurowania nowej linii produkcyjnej. W tym celu wykorzystano posiadane przez firmę środki trwałe i know-how. Z kolei niniejsze wsparcie unijne pozwoliło na zakup niezbędnych w procesie produkcji maszyn, które wraz z pozyskaną wiedzą dotyczącą wytwarzania mebli z materiałów solid surface, umożliwiły Beneficjentowi podjęcie seryjnej produkcji umywalek.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa działania: 2.3.2. Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Wdrożenie do produkcji w firmie „STANPAUL” wzoru przemysłowego, linii umywalek z materiałów typu solid surface, z funkcjami dla osób niepełnosprawnych
  • Nazwa beneficjenta: Stanisław Firszt "STANPAUL"
  • Wartość projektu: 1 075 143,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 400 000,00 zł