Pomiń nawigację

Wdrożenie do firmy LUK-PLAST s.c. innowacyjnej technologii recyklingu materiałowego polimerów termoplastycznych celem otrzymania pełnowartościowego składu regranulatów

Beneficjent

LUK-PLAST ŁUKASZ KUBCZAK, SŁAWOMIR KUBCZAK SPÓŁKA CYWILNA

Wartość projektu

4 827 750,00 PLN

Wartość dofinansowania

2 158 750,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Badania na rynek: miasta średnie

Opis projektu

Główna działalność firmy LUK-PLAST-u to recycling tworzyw sztucznych, produkcji regranulatów oraz przemiałów z tworzyw sztucznych.

 Przedmiotem projektu było wdrożenie do działalności firmy innowacyjnego, ekologicznego parku maszynowego do recyclingu tworzyw sztucznych celem produkcji wysoko-jakościowych regranulatów PP/sznurek. Projekt jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie oraz na stale zwiększające się wymagania produktowe kontrahentów. Zakupiono nowoczesne maszyny i urządzenia: linię do granulacji z sitem filtracyjnym, chłodnię wentylatorową, myjkę ultradźwiękową, rozdrabniarkę do odpadów, separator kolorów, spektrometr do rozpoznawania rodzajów tworzyw sztucznych oraz wózek widłowy ze ściskiem widłowym i obrotnicą 2,5T i zasobnik surowca ze sterownikiem. Nowoczesna linia składająca się z 8 maszyn przyczyniła się do znaczącego skrócenia procesu produkcyjnego, zwiększenia wydajności pracy w firmie oraz poszerzenia oferty produktowej o innowacyjny recyklat PP/sznurek – RPPS. Firma wdrożyła także innowację procesową – ekologiczny i zrównoważony proces produkcyjny recyklatu PP/sznurek - EKO-LUK.