Pomiń nawigację

Działalność zagraniczna

Promocja innowacyjnego oprogramowania DeepFlow na rynkach zagranicznych w celu intensyfikacji działalności eksportowej przedsiębiorstwa

Beneficjent

KP LABS SP. Z O.O.

Wartość projektu

329 700,00 PLN

Wartość dofinansowania

247 275,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Go to Brand

Opis projektu

Realizacja projektu miała na celu promocję na rynkach zagranicznych oprogramowania DeepFlow. Stanowi ono innowacyjne oprogramowanie z dziedziny Obserwacji Ziemi (ang. Earth Observation - EO), pozwalające użytkownikom na efektywne wykorzystanie głębokich sieci neuronowych, w celu analizy zdjęć satelitarnych. Dzięki zaawansowanej technologii uczenia głębokiego, maszyna jest w stanie analizować bardzo duże zbiory danych i pomaga odkrywać podobne wzorce na setkach lub tysiącach zdjęć. Dane te wymagają jednak przygotowania i dalszej obróbki, która możliwa jest dzięki wykorzystaniu sieci głębokich  i mechanizmów korekcji obrazów DeepFlow. Dodatkowo, dzięki integracji DeepFlow z programem Copernicus i platformą DIAS, możliwy jest dostęp do darmowych zdjęć satelitarnych z satelitów Sentinel i Landsat. Funkcje DeepFlow obejmują zatem:

  • dostęp do danych z satelitów Sentinel i Landsat
  • trenowanie sieci dużymi zestawami treningowymi i odnajdywanie podobnych wzorców na tysiącach nowych obrazów wejściowych
  • przeprowadzenie pre-processingu i dalszych transformacji na obrazach.  

DeepFlow to narzędzie, stworzone z myślą o ogromnych zbiorach danych, w szczególności zdjęć satelitarnych. Dzięki zaawansowanej technologii uczenia głębokiego, maszyna jest w stanie analizować ogromne zbiory danych, dzięki czemu redukuje czas wymagany na wydobywanie informacji z obserwowanych obszarów.

Proces uczenia jest zautomatyzowany i dąży do minimalizacji nakładu pracy manualnej przy jednoczesnym zachowaniu uniwersalności rozwiązania. DeepFlow daje możliwość integracji z programem Copernicus, który dostarcza około 9 petabajtów darmowych danych rocznie. Dane te wymagają jednak dalszej obróbki by odnaleźć powtarzalne wzorce.