Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Projekt innowacyjnego analizatora gromadzącego próbki z sensorów do zastosowania w rozproszonych, statystycznych systemach predykcyjnego monitorowania stanu konstrukcji

Beneficjent

BTC Korporacja Paweł Zbysiński

Wartość projektu

472 627,50 PLN

Wartość dofinansowania

326 612,50 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

Firma BTC Korporacja zajmuje się opracowywaniem i produkcją przemysłowych urządzeń elektronicznych, popularyzacją nowoczesnych rozwiązań na rynku elektroniki przemysłowej oraz prowadzeniem prac B+R w zakresie elektroniki, mechatroniki i automatyki. Firma jest wydawnictwem, producentem i dystrybutorem podzespołów, urządzeń i zestawów elektronicznych, w jej ramach działa także biuro konstrukcyjne i konsultingowe, operator portali szkoleniowych i lokalny partner edukacyjny światowych firm półprzewodnikowych.

Głównym celem realizowanego projektu był rozwój oferty firmy poprzez opracowanie innowacji produktowej w postaci znacząco udoskonalonego systemu PHM/SHM, służącego do tzw. monitoringu strukturalnego. W ramach realizacji projektu zakupiono usługę prowadzącą m.in. do pozyskania know-how dotyczącego opracowania inteligentnego analizatora drgań i wibracji z cyfrową filtracją oraz automatyczną selekcją próbek.

Dzięki tej inwestycji przeprowadzono szereg prac badawczych i projektowych, w wyniku których powstała innowacja produktowa w postaci kompletnego systemu do monitoringu PHM/SHM. W ramach zrealizowanych prac powstały m.in. prototypowe komputery diagnostyczne zintegrowane ze specjalistycznymi sensorami MEMS, zbadano ich funkcjonalność, dostosowano algorytmy diagnostyczne, przygotowano system analizy gromadzonych próbek, zoptymalizowano także konstrukcję sprzętową i oprogramowanie urządzenia pod kątem maksymalizacji czasu pracy końcowego produktu.

W rezultacie opracowano urządzenie przeznaczone do budowy rozproszonych, statystycznych systemów predykcyjnego monitorowania (PHM/SHM) stanu konstrukcji mechanicznych, budowli, napędów, przekładni i innych systemów mechanicznych. Analizator pełni rolę „inteligentnego” huba gromadzącego próbki z sensorów drgań, wibracji, przechyłów, obrotów, temperatury, wilgotności oraz natężenia oświetlenia. To pierwsze tego typu rozwiązanie na krajowym rynku elektroniki.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa działania: 2.3.2. Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Projekt innowacyjnego analizatora gromadzącego próbki z sensorów do zastosowania w rozproszonych, statystycznych systemach predykcyjnego monitorowania stanu konstrukcji
  • Nazwa beneficjenta: BTC Korporacja Paweł Zbysiński
  • Wartość projektu: 472 627,50 zł
  • Wartość dofinansowania: 326 612,50 zł