Pomiń nawigację

Opracowanie nowego projektu pieców kominkowych wraz z wdrożeniem ich do produkcji w firmie UNIROL

Beneficjent

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne UNIROL Sp. z o.o.

Wartość projektu

1 843 770,00 PLN

Wartość dofinansowania

874 150,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Design dla przedsiębiorców

Opis projektu

Przedsiębiorstwo Unirol specjalizuje się m.in. w produkcji wkładów kominkowych, pieców wolnostojących oraz w dostarczaniu produktów i usług związanych z ekologicznymi systemami ogrzewania. Firma działa w branży kominkowej pod marką Unico.

Przedmiotem projektu było przeprowadzenie kompleksowego procesu projektowego, który umożliwić miał opracowanie innowacyjnego produktu w postaci serii wolnostojących pieców kominkowych oraz zaprojektowanie funkcjonalności konfiguratora umożliwiającego klientom Beneficjenta personalizację wybranego produktu (poprzez dobór elementów obudowy - frontów, boków i dodatkowych modułów). W celu realizacji przedsięwzięcia wykorzystano wnioski z przeprowadzonego wcześniej audytu – opracowano strategię działań oraz przygotowano projekt wzorniczy. Następnie skonstruowano prototyp, który został poddany testom i ostatnim modyfikacjom.

Finalnie wdrożono na rynek nowy produkt w postaci innowacyjnej serii pieców kominkowych. Utworzono również stronę internetową wraz z konfiguratorem, który pozwala klientom zaprojektować design pieca według indywidualnych preferencji. Konfigurator dostępny jest na stronie: http://dev1.pl/modular_fe/#/konfigurator Co więcej - w ramach projektu zakupiono laser światłowodowy, usprawniający produkcję urządzeń. Wraz z wyżej wspomnianym unikalnym procesem personalizacji produktu, proces produkcji elementów z wykorzystaniem lasera stanowi innowację procesową.

Warto dodać, że produkt został opracowany z uwzględnieniem zasad dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (lekkie otwieranie drzwiczek pieca, minimalizacja ryzyka poparzenia, wymiary). Dzięki wsparciu unijnemu udało się osiągnąć cel projektu. Tym samym znacząco podniosła się pozycja firmy Unirol na rynku.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa działania: 2.3.5 Design dla przedsiębiorców
  • Nazwa projektu: Opracowanie nowego projektu pieców kominkowych wraz z wdrożeniem ich do produkcji w firmie UNIROL
  • Nazwa beneficjenta: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne UNIROL Sp. z o.o.
  • Wartość projektu: 1 843 770,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 874 150,00 zł