Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Opracowanie polskiego leku stosowanego w terapii schorzeń ogólnych bakteryjnych u psów i kotów – badania technologiczne

Beneficjent

CELVET S.C. MONIKA JEZIERSKA, MONIKA MARCZAK

Wartość projektu

350 000,00 PLN

Wartość dofinansowania

241 869,90 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

CelVet jest polską firmą prowadzącą badania nad innowacyjnymi lekami weterynaryjnymi oraz kosmetykami dla zwierząt opartymi o zioła i naturalne ekstrakty z roślin.

Projekt dotyczył opracowania innowacyjnego leku stosowanego w terapii schorzeń bakteryjnych u psów i kotów. Głównym założeniem było opracowanie żelowej formuły leku, która będzie stabilna, bardzo łatwa w podaniu i jednocześnie niewyczuwalna przez psa i kota.

W ramach projektu ustalono ostateczny skład jakościowo-ilościowy leku oraz wytworzono jego gotową postać. Określona także została technologia wytwarzania oraz przeprowadzono badania nad stabilnością substancji aktywnej. W wytworzonej postaci leku otrzymano obiektywnie trwałą substancję aktywną, która umożliwia łatwe dostosowanie dawek do różnych wagowo pacjentów. Z kolei opracowanie formuły zawierającej dodatek smakowy zapewniło walory sensoryczne, które pozwalają bezproblemowo przyjąć lek przez zwierzę.

Dzięki realizacji projektu lek jest gotowy do przeprowadzenia badań przedklinicznych, klinicznych, a następnie do jego rejestracji jako produktu leczniczego weterynaryjnego i wprowadzenia do obrotu na rynku polskim, a następnie na rynkach Unii Europejskiej.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie polskiego leku stosowanego w terapii schorzeń ogólnych bakteryjnych u psów i kotów – badania technologiczne
  • Nazwa beneficjenta: CELVET S.C. MONIKA JEZIERSKA, MONIKA MARCZAK
  • Wartość projektu: 350 000,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 241 869,90 zł