Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Opracowanie oraz stworzenie systemu pozwalającego na organizację i realizację eventów żeglarskich i motorowodnych

Beneficjent

EASYACHTING Sp. z o.o. //obecnie EASY YACHTING Sp. z o.o.

Wartość projektu

440 832,00 PLN

Wartość dofinansowania

304 640,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

Easy Yaching to startup tworzący platformę IT dla sektora turystyki.

Pomysłodawcami projektu są trzej pasjonaci żeglugi i nowych technologii. W odpowiedzi na potrzeby miłośników turystyki wodnej i przybrzeżnej zdecydowali się stworzyć platformę na miarę współczesności. Ich innowacyjne rozwiązanie pozwoli z łatwością i w krótkim czasie zorganizować wyprawę żeglarską, motorowodną czy tematyczny event żeglarski.

Zespół Easy Yachting przeprowadził szereg niezbędnych prac – począwszy od koncepcji i strategii rozwoju produktu, przez programowanie i projektowanie wizualne oraz UI/UX, skończywszy na stworzeniu strategii marketingu i planu wprowadzenia platformy na rynek.

Szczegółowe prace skupiły się m.in. na stworzeniu architektury oprogramowania dla urządzeń działających w systemach IOS oraz Android, a także budowie rozwiązania webowego. W rezultacie powstał prototyp platformy Easy Yachting, który poddano testom z udziałem użytkowników końcowych. Potrzeby i oczekiwania użytkowników były badane i analizowane na każdym etapie rozwoju aplikacji we współpracy z renomowanymi agencjami badawczymi.

Gotowe narzędzie pozwala zorganizować wypoczynek na wodzie i wybrzeżu za pomocą kilku kliknięć. Za pośrednictwem Easy Yachting użytkownik może przygotować swój rejs od początku do końca: znaleźć jacht i skippera, wybrać destynację i dodatkowe atrakcje zgodne z jego zainteresowaniami. Twórcy zadbali o bezpieczeństwo użytkowników. Jedną z kluczowych funkcji platformy jest przyjazny system ocen i rekomendacji innych użytkowników.

Realizacja projektu pozwoli beneficjentowi wprowadzić na rynek żeglarski rewolucyjne, bo pierwsze na świecie narzędzie, które odpowiada jednocześnie na potrzeby właścicieli jachtów, dostawców usług dla żeglarzy, sterników, załóg łodzi oraz uczestników rejsów.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.2. Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie oraz stworzenie systemu pozwalającego na organizację i realizację eventów żeglarskich i motorowodnych
  • Nazwa beneficjenta: EASYACHTING Sp. z o.o. //obecnie EASY YACHTING Sp. z o.o.
  • Wartość projektu: 440 832,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 304 640,00 zł