Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Opracowanie matrycowego algorytmu interakcji na powierzchniach płaskich dużych rozmiarów

Wartość projektu

487 060,32 PLN

Wartość dofinansowania

336 586,40 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy

Opis projektu

Firma Smart Kids Planet stworzyła  interaktywne i innowacyjne Centrum Mądrej Zabawy. Koncepcja powstała w oparciu o światowy trend edutainment, który łączy rozrywkę z edukacją.  Twórcą idei zależało na  rozwoju kompetencji przyszłości, takich jak kreatywność, współpraca, czy logiczne myślenie. Celem tego pomysłu jest pobudzanie wyobraźni, kreatywności i zdolności motorycznych oraz oswajani z nowymi technologiami, przy jednoczesnym zaspokajaniu podstawowych potrzeb dziecka: bezpieczeństwa, kontaktu społecznego i akceptacji.


Przedmiotem projektu współfinasowanego z funduszy europejskich realizowanego przez Smart Kids Planet było opracowanie matrycowego algorytmu interakcji na powierzchniach płaskich dużych rozmiarów. Zadaniem algorytmu jest identyfikacja wszystkich gestów wykonywanych jednocześnie przez kilkudziesięciu użytkowników na dużym obszarze (około 20 metrów) i przetwarzanie ich na ruchy obiektów na interaktywnym ekranie w wymiarze 3D.

 

W rezultacie powstała innowacyjna usługa - interaktywna sala multimedialna dla najmłodszych, w której podopieczni dokonują graficznej obróbki obiektów na papierze, a następnie przy wykorzystaniu funkcji skanowania - przetwarzane w ich projekcje w wymiarze 3D. Nowoczesny produkt jest połączeniem istniejącej technologii z innowacyjnym algorytmem odpowiedzialnym za rozpoznawanie gestów i wywoływanie interakcji. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, które integruje świat cyfrowy ze światem realnym poprzez zdigitalizowanie obiektów stworzonych w rzeczywistości i przeniesienie ich do wirtualnego otoczenia.

 

Celem projektu było nie tylko dostarczenie nowoczesnej formy rozrywki dla najmłodszych, ale przede wszystkim zapewnienie im walorów edukacyjnych i propagowanie tzw. “mądrej zabawy”.