Pomiń nawigację

Aplikacja do personalizowania szablonów książek oraz innych publikacji online

Beneficjent

BAJKOPISARZE.PL S.C. AGNIESZKA BOROŃ-PRZYBYŁO, KATARZYNA FILIPEK-HERNICZEK

Wartość projektu

158 801,00 PLN

Wartość dofinansowania

109 775,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Design dla przedsiębiorców

Opis projektu

Bajkopisarze.pl to serwis i wydawnictwo książek personalizowanych dla dzieci i dorosłych. Firma oferuje przygotowywanie i wydawanie książek oraz albumów na rozmaite okazje, takie jak: narodziny, chrzciny, urodziny, ślub, rocznice i inne wydarzenia. Zespół redakcyjny pisze różnego rodzaju teksty, od bajek i wierszy przez opowieści i opowiadania tematyczne po teksty piosenek. Tworzy książki nie tylko na zlecenia indywidualne, ale również w odpowiedzi na zapytania instytucji kultury, fundacji oraz firm.

Celem niniejszego projektu było zwiększenie konkurencyjności wydawnictwa poprzez przygotowanie znacząco ulepszonej wersji aplikacji do personalizacji książek oraz opracowanie dedykowanej strategii marketingowej. Dzięki dotacji unijnej Beneficjent skorzystał m.in. z usług doradczych w zakresie przeprowadzenia profesjonalnego procesu projektowego. W trakcie konsultacji określono kluczowe kompetencje i unikalne cechy przedsiębiorstwa, wynikające z rzeczywistej wartości oferowanych przez firmę produktów i usług – wskazano tym samym atrybuty wyróżniające Bajkopisarzy na tle konkurencji.

Proces produkcyjny z kolei objął m.in. badania preferencji potencjalnych użytkowników, a także i przede wszystkim opracowanie koncepcji aplikacji, zakresu jej możliwości wraz ze ścieżkami działań użytkownika. Następnie zaprojektowano infrastrukturę aplikacji, jej layout oraz UX design. W wyniku powyższych działań skonstruowano prototyp, przeprowadzono testy UX wśród użytkowników końcowych i wdrożono ostatnie szlify dotyczące funkcjonalności.

Finalnie powstała aplikacja do personalizowania książek wraz z 10 projektami gotowych szablonów książek – wydawnictwo Bajkopisarze.pl udostępniło swoim użytkownikom autorski program do personalizowania szablonów książek na stronie https://www.bajkopisarze.pl/

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.5 Design dla przedsiębiorców
  • Nazwa projektu: Aplikacja do personalizowania szablonów książek oraz innych publikacji online
  • Nazwa beneficjenta: BAJKOPISARZE.PL S.C. AGNIESZKA BOROŃ-PRZYBYŁO, KATARZYNA FILIPEK-HERNICZEK
  • Wartość projektu: 158 801,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 109 775,00 zł