Pomiń nawigację

6 czerwca 2023

4 urodziny Akademii PARP

Udostępnij

W czerwcu 2019 roku ruszyła obecna odsłona portalu e-learningowego „Akademia PARP”. W ciągu czterech lat istnienia, portal cały czas był wzbogacany o nowe kursy, ale także dodatkowe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z platformy i stanowiące odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. W tym czasie, konta w serwisie założyło blisko 177 tysięcy osób, wydano też przeszło 152 tysiące certyfikatów ukończenia kursów.

Oferta Akademii PARP zawiera obecnie 60 bezpłatnych kursów e-learningowych przeznaczonych dla przedsiębiorców, osób planujących założenie działalności gospodarczej, pracowników pragnących zwiększyć swoją wartość na rynku pracy oraz pracodawców chcących podnieść kompetencje swoich pracowników. Z kursów Akademii korzystają też studenci i nauczyciele akademiccy, traktując udostępnione kursy jako materiał pomocniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach.

– Z każdym rokiem e-learning jest coraz chętniej wykorzystywany, zarówno w instytucjach edukacyjnych, jak również w firmach. Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z tej formy pozyskiwania nowej wiedzy i zwiększania kompetencji, zarówno w stosunku do siebie jak i swoich pracowników. Naprzeciw bieżącym potrzebom rynku wychodzi Akademia PARP oferująca stale zwiększającą się ofertą bezpłatnych kursów e-learningowych z takich zagadnień jak prawo, finanse, marketing, czy zarządzanie – wyjaśnia Michał Polański, Dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP, odpowiedzialny za koordynację projektu „Akademii PARP”.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kursantów, mając na uwadze dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne oraz rozwój nowych technologii w ostatnich tygodniach Akademia PARP udostępniła aż 8 kursów zaktualizowanych o nowe treści. Są wśród nich:

Z kolei dzisiaj, z okazji kolejnego jubileuszu Akademii zapraszamy wszystkich do zapoznania się z programem i zapisem na nowy e-kurs „Content marketing w biznesie”, który opublikujemy jeszcze w czerwcu – link do kursu.

Do końca roku (2023) planujemy udostępnić kolejnych 5 kursów, w tym m.in. na temat cyfryzacji w firmie, gospodarki obiegu zamkniętego, czy polityki cenowej przedsiębiorstwa.

Dziękujemy wszystkim użytkownikom za wsparcie i godziny spędzone na realizacji naszych kursów! Osoby, które jeszcze nie założyły konta na platformie, a chcą poszerzać swoje kompetencje biznesowe – zapraszamy do zapoznania się z bezpłatną ofertą szkoleniową na stronie Akademii PARP.

Zobacz więcej podobnych artykułów